четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

ОВА ми е најболно: Прво обраќање на Николина Пишек по погребот на нејзиниот сопруг

ОВА ми е најболно: Прво обраќање на Николина Пишек по погребот на нејзиниот сопруг

Водителката Николина Пишек пред неколку дена на вечно почивалиште го испрати својот сопруг Видоје Ристовиќ, кој ненадејно почина на 44-годишна возраст.

Таа на белградските Нови гробишта дошла во придружба на ќерката Уна Софија, која ја добила со Ристовиќ, а таму била и неговата ќерка од првиот брак.

Иако многумина шпекулираа дека Пишек не е во добри односи со свекорот Миша Гроф, таткото на Видоје, тие тоа го негираа со своето однесување на погребот – најмногу си даваа поддршка во најтешкиот момент во животот.

Ден по погребот, таа се огласи и кратко рече:

„Најболно ми е што Уна го загуби татко и, а јас личноста со која планирав да го поминам животот. Сè друго е за мене сега – апсолутно неважно„, рече таа.

Коронавирус