понеделник, 21. септември 2020. Вести денес: 108
home Познати

ОВА ГО МОЖЕ САМО ТАА, ЌЕ ПЛАЧЕТЕ И ВИЕ: Марија Шерифовиќ во солзи – Никогаш не ми било потешко, мој мал господине (ВИДЕО)

ОВА ГО МОЖЕ САМО ТАА, ЌЕ ПЛАЧЕТЕ И ВИЕ: Марија Шерифовиќ во солзи – Никогаш не ми било потешко, мој мал господине (ВИДЕО)

Српската пејачка, Марија Шерифовиќ дефинитивно е една од најдобрите вокали во регионот, а за нејзините хуманитарни гестови често се зборува иако самата не го сака тоа.

Меѓутоа, моментот од еден нејзнин настапи предизвика солзи, а исто и вам…

-Пеам 15 години, никогаш не ми било тешко да отпеам некоја песна до крај. Плаче тој, плачам јас. Се смее тој, се смеам јас. Се глупира тој, се глупирам јас. И совршено се разбираме. Има кристално чисти плави очи и насмевка на ангел. Господине мој мали во црвено сако биди ми добар, здрав и вечно насмеан, напиша Шерифовиќ во коментар на видеото за кое не е доволно да се опише со зборови.

Погледнете за што станува збор:

Најнови вести

Коронавирус