понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 155
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Ова е внукот на покојниот Шабан Шаулиќ: Неговата девојка е вистинска бомба, а кога ќе ја видите ќе се препотите (ФОТО)

Ова е внукот на покојниот Шабан Шаулиќ: Неговата девојка е вистинска бомба, а кога ќе ја видите ќе се препотите (ФОТО)

Фудбалерот и внук на покојниот фолк пејач Шабан Шаулиќ, Лука Анджиќ има нова девојка поради која овие денови двајцата се во центарот на вниманието.

 

View this post on Instagram

 

✂️

A post shared by Luka Adzic (@adzinho17) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Adzic (@adzinho17) on

Имено фудбалерот е во врска со атрактивната Александра Личин која на Инстаграм ја следат повеќе од 13.000 следбеници.

 

View this post on Instagram

 

❤️☀️🌊

A post shared by Luka Adzic (@adzinho17) on

Александра е од Нови Сад и студира на факултетот за технички науки.

 

View this post on Instagram

 

👫❤️

A post shared by Luka Adzic (@adzinho17) on

Јавноста на големо овие денови зборува за нивните заеднички фотографии на Инстаграм каде што таа изгледа како вистинска бомба, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by Luka Adzic (@adzinho17) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Ličina (@aleksandra.licina) on

Лука и Александра инаку се многу заљубени и често патуваат на различни локации.

 

View this post on Instagram

 

days in heaven 🌊

A post shared by Aleksandra Ličina (@aleksandra.licina) on

 

View this post on Instagram

 

coco bali 🥥

A post shared by Aleksandra Ličina (@aleksandra.licina) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Ličina (@aleksandra.licina) on

Најнови вести

Коронавирус