понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 160
home Познати

Ова е вистинското лице на една од најубавите жени на светот: Моника Белучи без филтри и шминка (ФОТО)

Ова е вистинското лице на една од најубавите жени на светот: Моника Белучи без филтри и шминка (ФОТО)

Моника Белучи (55) отсекогаш важела за една од најубавите жени на светот. Популарната актерка дури и во шестата деценија од животот предизвикува воздишки и восхит, како кај мажите, така и кај жените, а уште повеќе поради тоа што се уште нема направено естетска корекција на своето лице. Така барем тврди… А изгледа и не лаже…

Заводливата актерка моментално ужива и ги полни батериите на еден остров во Грција, каде што е фотографирана во сосема опуштено издание, без гламур, шминка и впечатлива тоалета.

Дека навистина изгледа прекрасно и кога е во природно издание сведочат овие папарацо-фотографии, па дефинитивно можеме да кажеме дека на изгледот на француско-италијанската актерка можат да ѝ позавидат и многу помладите колешки…

Најнови вести