среда, 3. март 2021. Вести денес: 153
home Познати

Ова е важен датум за пејачката: Со објавата за нејзината мајка насолзи стотици фанови, Карлеуша докажа дека е силна како лавица! (ФОТО)

Ова е важен датум за пејачката: Со објавата за нејзината мајка насолзи стотици фанови, Карлеуша докажа дека е силна како лавица! (ФОТО)

На денешен ден 25 јануари 1958-та година е родена Дивна Карлеуша позната како радио водителка и мајка на познатата пејачка Јелена Карлеуша.

По повод нејзиниот роденден пејачката денеска сподели фотографија од својата мајка на нејзиниот Инстаграм профил и предизвика солзи кај нејзините фанови.

-Среќен роденден мој убав ангел 25.1.1958, напиша пејачката.

Инаку Дивна почина по долгата борба со ракот на во март 2019 година.

Најнови вести

Коронавирус