вторник, 2. март 2021. Вести денес: 143
home Познати

Ова е убавата сопруга на косовскиот премиер- кога ќе дознаете со што се занимава Анита ќе ви стане јасно зошто двајцата се заедно (ФОТО)

Ова е убавата сопруга на косовскиот премиер- кога ќе дознаете со што се занимава Анита ќе ви стане јасно зошто двајцата се заедно (ФОТО)

Премиерот на Косово Рамуш Харадинај поднесе оставка од функцијата поради повикот од Хашкиот суд кој го повика да се јави во Хаг поради сомневање за направено свирепо злосторство.

По оваа вест јавноста овие денови со нетрпение се интересира за приватноста на премиерот и неговиот живот.

По оставката која ја сподели на Фејсбук се огласи и неговата сопруга исто така на Фејсбук која е професионална новинарка која работи во Радио телевизијата на Косово.

Таа инаку е негова втора сопруга, а со Анита Харадинај се запознале додека бил активен во една организација.

Инаку претходно тој беше во вонбрачна врска со Џоана Карлос од Финска со кој има син со кого се запозна неодамна кога во Швајцарија работел како вратар во еден ноќен клуб.

 

View this post on Instagram

 

Festivali qe i jep ngjyra Kryeqytetit!!! #Prifilmfest2019 #Prishtina #TeatriKombetar @vjosaberisha @ermalmamaqiofficial

A post shared by Anita Mucaj (@amucaj) on

Тој ја прекинал врската со неа во 2001 година кога започнал сериозно да се занимава со политиката.

Сегашната сопруга инаку на премиерот е активна на социјалните мрежи иако тој ја крие приватноста далеку од очите од јавноста.

 

View this post on Instagram

 

Thank You Mr President and thank you USA!!!

A post shared by Anita Mucaj (@amucaj) on

 

View this post on Instagram

 

Filled up with love and laugh! #happyvalentinesday

A post shared by Anita Mucaj (@amucaj) on

Таа неодамна беше на мета на јавноста бидејќи на еден одмор носеше бикини од брендот „Луј Витон“ кое вреди цело богатство, а нејзините следбеници често велат дека таа поради нејзината професија лесно стапила во контакт со премиерот инаку никогаш немала да биде со него.

 

View this post on Instagram

 

Totally Me&Myself!!!

A post shared by Anita Mucaj (@amucaj) on

 

View this post on Instagram

 

Ballon e 242-te te Marines Amerikane!!! @ramushharadinajks #marinesball

A post shared by Anita Mucaj (@amucaj) on

 

View this post on Instagram

 

No Filters needed….. #purelove

A post shared by Anita Mucaj (@amucaj) on

Коронавирус