вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 77
home Познати

Ова е сопругата на Лука Модриќ која му роди три деца, а кога ќе видите чија копија е неговиот син ќе останете во неверување (ФОТО)

Ова е сопругата на Лука Модриќ која му роди три деца, а кога ќе видите чија копија е неговиот син ќе останете во неверување (ФОТО)

Најдобриот фудбалер на светот за оваа година денеска има повод за славење откако вчера официјално го доби тој епитет.

Лука Модриќ ова лето беше вистински херој за целиот свет, особено за Хрватска пласирајќи ја како втора фудбалска сила во светот.

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to my LOVE… ❤️??

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

Но зад успехот на фудбалерот освен напорната работа и труд, стои и неговата сопруга која му е мотивација и поддршка  веќе осум години наназад.

 

View this post on Instagram

 

Merry Christmas!?❤️???

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

Лука е во брак со Вања осум години  со која има три деца Иван, Ема и Софија, инаку еден од синовите на фудбалерот е вистинска копија на својот татко, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

My support! ❤️❤️❤️???????? #IvanoEmaSofiaVanja ???

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

 

View this post on Instagram

 

8 years! ???❤️ #anniversary

A post shared by Luka Modric (@lukamodric10) on

Коронавирус