вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 196
home Познати

Ова е сестрата на Емина Јаховиќ за која многумина тврдат дека си личат (фото)

Ова е сестрата на Емина Јаховиќ за која многумина тврдат дека си личат (фото)

Пејачката Емина Јаховиќ е активна на социјалните мрежи, но ретко објавува фотографии од членовите на своето семејство.

Меѓутоа, овој пат пејачката направи исклучок и објави фотографија со својата сестра Сабина на која преку социјалните мрежи и го честиташе роденденот.

„Среќен роденден на мојата една и единствена сестра Сабина Јаховиќ“ напиша Емина покрај фотографијата.

Многумина тврдат дека многу си личат, па процените сами.

Инаку, Емина порасна во медицинско семејство. Нејзината мајка е педијатар, сестра и е детски психијатар, а татко на пејачката беше кардиолог кој почина во 1995 година. Емина има и брат Мирсад кој е познат кошаркар.

Најнови вести

Коронавирус