четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 54
home Познати

Ова е родениот брат на Сека Алексиќ кој ретко се појавува во јавноста: Има бурно минато, а со пејачката личат како да се близнаци (ФОТО)

Ова е родениот брат на Сека Алексиќ кој ретко се појавува во јавноста: Има бурно минато, а со пејачката личат како да се близнаци (ФОТО)

Српската пејачка Сека Алексиќ важи за една од најпопуларните пејачки во регионот, а малкумина кој знаат дека пејачката има и роден брат кој ретко се појавува во јавноста.

Сека денеска има два сина, Јаков и Јован како и сопругот Вељко, но секогаш до неа се и нејзината мајка и брат.

Пејачката никогаш не криела дека нејзината мајка и помагала околу децата, а нејзиниот брат секогаш е тука за важните поводи во нејзиното семејство. Така се случи и овој пат кога Сека го прослави петтиот роденден на синот Јаков.

Братот на Сека инаку е познат во јавноста по тоа што пред две години беше приведен поради сомневање за изнудување на пари од еден сопственик на еден локал во Нови Пазар од кого барал 2.000 евра.

Локални избори 2021