петок, 14. мај 2021. Вести денес: 0
home Познати

Ова е последниот настап на трагично починатиот пејач: Карлеуша му одржа добра лекција, но Поповиќ го разочара (ВИДЕО)

Ова е последниот настап на трагично починатиот пејач: Карлеуша му одржа добра лекција, но Поповиќ го разочара (ВИДЕО)

Младата ѕвезда во „Ѕвездите на гранд“ Момир Луковац почина на само 24 години, а неговите колеги и пријатели во неверување се простуваат од пејачот.

Неговиот последен настап бил на 30 јануари годинава кога ги пеел песните „проклета је виолина“ од Саша Матиќ и „Да ме је она волела“ од Аца Лукас, Миле Китиќ и Саша Матиќ.

Публиката го поддржа, па тој успеа да го помине третиот круг, а жирито го особено го потенцираѓе неговиот голем талент.

-Ќе ослабам жими мајка, се пошегува тој кога Јелена Карлеуша започна да го коментира неговиот настап.

Карлеуша му откри тогаш дека тој има многу убава насмевка.

-Се гледа дека си добар, опуштен и машки си се избори со тремата, прв пат си овде како да не си, му рече тогаш пејачакта.

И додека жирито го убедуваше Саша Поповиќ тој да продолжи понатаму, тој пресече да не помине во четвртиот круг.

Неговиот настап погледнете го во продолжение:

Коронавирус