вторник, 4. август 2020. Вести денес: 147
home Познати

Ова е куќата која Богдана ја доби во миразот- утре Цеца тука ќе биде пречекана во раскош, а потоа Вељко во неа ќе ги всели своите кучиња

Ова е куќата која Богдана ја доби во миразот- утре Цеца тука ќе биде пречекана во раскош, а потоа Вељко во неа ќе ги всели своите кучиња

Утре јавноста со нетрпение ја очекува свадбата на деценијата која ќе се случи помеѓу синот на Цеца и Богдана Родиќ.

Таа во својот мираз како што пишуваат српските медиуми ќе ја земе една од двете куќи во сопственост на нејзините родители.

Во оваа куќа утре семејството Родиќ ќе ги дочека гостите кои заедно со младоженецот ќе дојдат во Тител.

Во моментов Вељко тука ги чува своите кучиња, но утре секако тие ќе бидат далеку од прославата за да можат гостите да играат ора и да се забавуваат.

Во овој луксузен дом има и голема дневна соба во која утре ќе бидат дочекани сватовите пред да тргнат сите за Белград каде ќе се случи свадбената церемонија во еден луксузен хотел.

Коронавирус