понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Познати

Ова е ќеркичката на Глоговац: Наместо да расте и да се радува со него, таа нема да го памети (ФОТО)

Едногодишната Сунчица нема да го запомни татко и, со оглед на тоа дека премала го изгуби.
Ова е ќеркичката на Глоговац: Наместо да расте и да се радува со него, таа нема да го памети (ФОТО)

Небојша Глоговац, покрај легендарните улоги зад себе ги остави и 20 годишниот син Гаврил, 17 годишниот Милош и едногодишната ќерка Сунчица.

Глоговац после 18 години брак со професорката и сликарка Мина, пред две години вплови во љубовна врска со новинарката и фитнес инструкторка Милица Шчепановиќ. Тие се запознале на снимање на филмот „Соблекување“, после што станале наразделни.

Сепак разводот на Небојша од првата сопруга немал врска со Милица, бидејќи Мина и Глоговац и пред тоа се договориле да се разделат.

Едногодишната Сунчица нема да го запомни татко и, со оглед на тоа дека премала го изгуби.

Најнови вести

Коронавирус