четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 197
home Познати

Ова е единственото заедничко нешто што го имаат Меган Маркл и Кејт Мидлтон

Ова е единственото заедничко нешто што го имаат Меган Маркл и Кејт Мидлтон

Цел свет е запознаен со веридбата на кралскиот пар, меѓутоа постојат неколку ситници кои малку кој ги знае. Тие ситници значително ќе ја „подигнат“ сопругата на принцот Хари во очите на Британците.

Венчавката на Меган и принцот Хари ќе биде специфична и историска од неколку причини. Освен што е прва Американка, Меган може да се пофали со фактот дека е една од ретките принцези која има завршено факултет.

Всушност Меган е единствена која има диплома, покрај идната јатрва, Кејт Мидлтон. Тоа значи дека двете имаат нешто заедничко.

Откако матурирала во Католичкото училиште во Лос Анџелес, Меган запишала факултет во Еванстон во Илиноис. Покрај студирањето, Меган била член на познатото „Капа Капа Гама“ сестринство. Со овој успех станува втора жена во кралско семејство која има факултетска диплома.

По завршувањето на факултетот, Меган работела во американската амбасада во Буенсо Ариес. Дури подоцна се посветила на актерството.

Коронавирус