вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 58
home Познати

Ова е единственото момче кое јавно го покажа Марија Шерифовиќ: Таа денес е лезбејка, а за него велат дека е хомосексуалец (ФОТО)

Ова е единственото момче кое јавно го покажа Марија Шерифовиќ: Таа денес е лезбејка, а за него велат дека е хомосексуалец (ФОТО)

Марија Шерифовиќ пред 10 години била во толку хармонична врска што одлучила на целиот свет да му ја покаже својата среќа.

Ја воодушевила јавноста кога храбро признала во својата автобиографија дека се интересира за женскиот пол.

Таа отворено зборувала за неколкуте врски што ги имала со припаднички на понежниот пол и станала симбол на смелоста во Србија.

Сепак, иако пејачката ретко зборува за својата приватност, таа во 2008 година била толку среќно вљубена што на сите им ја признала својата љубов со црногорскиот пејач Славко Калезиќ.

Десет години подоцна, Марија јавно се претставува како лезбејка, а за Славко кружат гласини дека е хомосексуалец.

Најнови вести

Локални избори 2021