петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 174
home Познати

Ова е богатството кое Икарди и Ванда Нара ќе треба да го поделат доколку се разведат

Ова е богатството кое Икарди и Ванда Нара ќе треба да го поделат доколку се разведат

Медеиумите од Аргентина пренесуваат дека Мауро Икари и Ванда Нара ќе треба да поделат богатство од преку 60 милиони евра доколку се разведат.

Бракот на најполуларниот пар во светот на фудбалот е во голема криза, Ванда Нара го обвини Мауро Икарди за неверсто и замина од Париз. Се шпекулира дека атрактивната блондинка дури и побарала развод.

Според медиумите од Аргентина, ќе треба да биде поделено големо богатство доколку Мауро Икарди и Ванда нара се разделат. Новинарката Јанина Латоре откри дека тие поседуваат околку 60 милиони евра во имот и пари, плус накит, уметнички дела и луксузни автомобили.

Ванда Нара исто така му е агент на Мауро Икарди, па не само што му обезбедила богат договор на напаѓачот по трансферот во ПСЖ, издејствувала и таа да се најде на платниот список на „светците“.

„Таа добива плата од клубот како агент на Икарди, ја обожавам… и плаќаат 3 милиони евра годишно! Таа е гениалец“ – објаснува Јанина Латоре.

Најнови вести