петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 129
home Познати

Ова досега не сте го слушнале: Еве како звучи кога Пријовиќ ќе запее хит на Карлеуша (ВИДЕО)

Ова досега не сте го слушнале: Еве како звучи кога Пријовиќ ќе запее хит на Карлеуша (ВИДЕО)

Александра Пријовиќ пееше синоќа на 13 октомври во Белград, а за време на настапот пееше еден од најголемите хитови на Јелена Карлеуша.

Претходно, не можеше да се слушне како оваа млада и популарна пејачка изведува таква песна, па веројатно поради тоа се споделува оваа снимка на нејзините фан страници на Јелена.

„Изненадувачки добро, бидејќи не е ваков тип на пејачка, мислам на жанрот“, „Мене ми е интересно поради тие стари изјави …“, „Убаво да се слуша, убаво изведено“, „Па, го немам ова го слушнав досега, врв “, некои се од коментарите.

Да потсетиме, во 2017 година јавноста зборуваше на големо за врската помеѓу Јелена и Александра, откако Пријовиќ објави фотографија со Цеца.

Тогаш Јелена јавно и испрати порака дека „никогаш повеќе да не се слика со таа жена“, бидејќи „таа хемисфера не и треба“.

Коронавирус