понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 103
home Познати

Ова бебе нема да има кралски третман: Одлуката за 3-то дете на Кејт и Вилијам ги изненади сите

Ова бебе нема да има кралски третман: Одлуката за 3-то дете на Кејт и Вилијам ги изненади сите

Британското кралско семејство подготвено е за венчавка на принцот Хари и Меган Маркл, но и за новото бебе, кое поради свадбената свеченост и новата политика на своите родители би можело да падне во втор план.

Принцот Вилијам неодамна призна дека третото дете ќе биде голем предизвик, посебно кога во прашање се неговата психа и сон, а извори блиски на кралското семејство откриваат дека Кејт и Вилијам не планираат да прават помпа околу приновата, како што правеле со претходните деца.

Кеј и Вилијам на располагање ја имаат дадилката на принцезата Шарлот и принцот Џорџ, Марија Борало и бројна послуга од палатата, па за третото дете никако не немераваат да најмат уште една дадилка.

Џорџ оди во училиште, а Шарлот во градинка, па нивните родители сметаат дека една дадилка е повеќе од доволна за три деца-открива изворот.

Принцот и војвотката наводно не се ни потрошиле премногу кога во прашање се облеката и играчките. Како многу најмали деца, и новото кралско семејство ќе ја наследи гардеробата и играчките од постарите деца.

 

Најнови вести

Коронавирус