петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Откриено каде ќе се поради и колку пари ќе плати Шијан – Бојана Родиќ ќе го има најдобриот третман, како и нејзината сестра

Откриено каде ќе се поради и колку пари ќе плати Шијан – Бојана Родиќ ќе го има најдобриот третман, како и нејзината сестра

Семејството Родиќ наскоро ќе добие уште едно внуче, бидејќи Бојана Родиќ исто така ќе се породи за неколку месеци, по нејзината сестра Богдана Ражнатовиќ, која роди син во јуни минатата година.

Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана во голема мерка се подготвуваат за доаѓањето на бебето, а според српските медиуми, тие планирале да се венчаат уште пред убавата Родиќ да остане бремена. Поради коронавирусот, тие мораа да ја одложат венчавката, а сега размислуваат дали да почекаат да помине пандемијата и да направат голема прослава или да се венчаат само пред матичар.

– Мирко и Бојана требаше да се венчаат веќе, но сè беше преместено поради коронавирусот. Сега е најважно дека таа добро ја толерира бременоста и дека бебето е добро, дека напредува добро. Ние ќе бидеме среќни. Сите сме среќни што имаме уште едно бебе., Така што свадбата е помалку важна за нас. Бојана не е проблематична трудница, а Мирко е одлично момче, па затоа и е угодно , рече мајката на Бојана, Данијела Родиќ, која верува дека нејзините ќерки избрале добри семејства за брак, а има само пофални зборови за зетови.

– Имам одлични сваќи! Не можам да кажам кој е подобар, не разликувам. И Цеца и Гоца се одлични за мене! И она што ми е најважно е да се грижат правилно за моите ќерки , исто како и нивните синови , рече таа.

Според српските медиуми, Бојана ќе се породи во приватна клиника во Белград, каде што се породи и нејзината сестра Богдана. Таа ќе има посебен апартман и наводно за пораѓањето ќе бидат исплатени 4.000 евра. Засега не е познато дали Мирко ќе биде со Бојана во апартманот додека се породи.

Полот на детето сè уште не е откриен, а Бојана неодамна ја објави првата слика од ултразвучниот преглед.

ЕУРО 2020

Македонија