петок, 29. јули 2022. Вести денес: 106
home Познати

Откриено е зошто Миша Гроф не може да ја поднесе Николина: Не зборувал ниту со сопствениот син поради неа

Откриено е зошто Миша Гроф не може да ја поднесе Николина: Не зборувал ниту со сопствениот син поради неа

Според медиумите, Виктор Ристовиќ непосредно пред смртта не разговарал со својот син Видоје поради сопругата Николина Пишек.

Добро упатен извор откри дека Миша Гроф му се налутил на синот затоа што троши огромна сума пари на желбите на водителката.

-Миша Гроф пред смртта не разговарал со Видоје поради сопругата Николина Пишек. Миша со години го предупредуваше Видоје за начинот на живот кој водителката го живее, но и за парите што ги троши за својот луксузен живот. Нивниот последен конфликт избил поради куќа во Загреб која се реновира иако е нова. Николина и Видоје имаа феноменална куќа која сами си ја изградија, но таа не и беше доволна. Урнаа се и почнаа да градат од нула, со базени, перверзии… Секоја недела Миша испраќаше пари за тие дела. Таа куќа, која се уште не е довршена, вреди над 800.000 евра, досега толку вложиле, вели изворот на српските медиуми.

Инаку, како што пишува 24сата.хр, Николина Ристовиќ Пишек на своите пријатели им открила дека нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ и неговиот татко Миша Гроф, кој сега ја нарекува алчна, не разговарале шест години.

„Кога умре тато, умре и дедо“, наводно рекол Миша Гроф, а Николина им се доверила на пријателите. Пред неколку дена се одржа панихида за нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ. На нивната ќерка (7) наводно и била потребна лекарска помош, која наводно нејзиниот дедо одбил да и ја пружи.

-Семејството на Видоје ме малтретира веќе 10 години. Зошто, не знам. Не можам да навлегувам во тоа, наводно им кажала Николина на пријателките.

-Видоје беше убеден дека никогаш нема да му сврти грб на семејството, вели пријател на водителката.

Шпекулациите кои се појавија дека таа и Видоје се пред развод ја згрозиле Николина. Видоје беше со неа кога нејзиниот татко почина кон крајот на минатата година. Се погрижи сè да помине што побезболно за Николина, велат пријателите на водителката.

Николина е неутешна по смртта на сопругот. Се уште е во неверување поради се што се случи. Таа не може да се помири со фактот дека нејзиниот сопруг повеќе го нема. Моментално е во Загреб, се обидува да се опорави и размислува за иднината поради ќерката со Видоје.

Наводно, во моментов нема желба да оди во Белград поради таткото на Видоје. Таа се надева дека тој ќе се вразуми и ќе престане да ја клевети јавно. Посебно била згрозена и шокирана од изјавите на нејзиниот свекор, кој за српските медиуми изјавил дека пред неколку дена дошла во Белград за да бара пари.

-Николина е болна жена. Таа жена повторно дојде во Белград само за парите. Дојде да ја доврши куќата, а не за да одбележи 40 дена на поменот на син ми. Нејзе ѝ беше важно само куќата на која работеа да биде завршена. Таа вели дека Видоје би сакал тоа да се заврши најмногу на светот. Се обидов да и објаснам и да и кажам: „Николина, син ми не се олади, не стигна официјалната обдукција, а ти бараш пари за куќата! Таа куќа за која инсистираше да се доврши, таа го уби“. Таа бара тетратки во кои водел евиденција. Сака да има увид во сè. Битно е што е потрошено, што е важно што умре Видоје. Првата сопруга на Видоје Лана е магија од жена. Таа доаѓа да ме посети, а Николина само ја влече за ракав за да и прави друштво. Што друго да се прави овде кога ќе дојде во Белград, вели Миша.

„За невистините и груби инсинуации на мојот свекор, г-дин Витор Ристовиќ или како што вие го нарекувате Миша Гроф, кои ги објавивте на 22.06.2022 година, сите мои апели до таткото на Видоје во врска со имотот беа насочени исклучиво кон остварување на законските наследнички права кои свекор ми, за жал, грубо ни ги негира мене и на ќерката на Видоје, што се гледа од неговата изјава што ја објавивте. Таткото на мојот сопруг не е негов законски наследник и нема право да располага со имотот на Видоје кој неоправдано го присвоил.

Господинот Ристовиќ и во овие моменти е толку добро расположен што има сила да зборува со смеа за посебна хотелска соба за моите кучиња, што секако е целосна невистина. Нашата ќерка дојде во Белград со повредена нога поради потребата да се прости од својот татко на 40-дневното одбележување. Жал ми е што свекор ми не сметаше дека е потребно за неговата внука да помогне со доктор, за во овие тажни денови да не го почитува достоинството на Видоје или достоинството на неговото најблиско семејство, кое Видоје со љубов го згрижуваше во текот на животот“, стои во соопштението на Пишек.

Коронавирус