среда, 28. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Откриени детали од животот на Милан Станковиќ, еве што работел пред да стане пејач

Откриени детали од животот на Милан Станковиќ, еве што работел пред да стане пејач

Српскиот пејач Милан Станковиќ уште како тинејџер започна да ја гради својата музичка кариера, а многу брзо стана ѕвезда.

Станковиќ пред да заплови во музичките води, во Обреновац работел во Здравствениот дом.

Неговиот живот воопшто не бил лесен. Тој отсекогаш морал да работи и да се бори за својата мајка и сестра.

За досега неоткриените детали од неговиот живот дознава српски новинар во рамки на неговата емисија.

Најнови вести

Коронавирус