сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 47
home Познати

Откриена причината: Еве зошто мајката на Анабела се откажа од својата внуката Луна

Откриена причината: Еве зошто мајката на Анабела се откажа од својата внуката Луна

Мајката на Анабела Буква, Јадранка Полутак, се откажува од внуката Луна поради нејзините љубовни избори.

Бабата и се налути на Луна затоа што не сакаше да му даде уште една шанса на Слободан Радановиќ, а исто така смета дека Марко Миљковиќ не е вистинскиот избор за Луна и треба да го напушти.

– Јадранка многу го сакаше Слоба и таа секогаш ја поддржуваше Луна и нивната врска. Таа сè уште верува дека тоа беше голема љубов и тие беа судени еден за друг. Таа е исто така во контакт со обожавателите кои продолжуваат да ја поддржуваат поранешната двојка и се надеваат на помирување, па таа постојано ја полни главата. Мајката на Анабела не сакаше Луна да се сплетка со Марко, затоа што тој воопшто не ја сакаше.

Вели дека е арогантен и себичен, дека не ја почитува нејзината внука, туку дека ја користи за популарност. Кога дознала дека Радановиќ неодамна и испратил порака на Луна, а таа го блокирала на нејзиниот телефон, полуде!И рекла дека треба да го види и да разговара. Кога Луна одби, таа се налути на неа, изјави изворот за српски Еспресо.

Јадранка се расправаше со нејзината ќерка Анабела поради Слободан.

– Таа негодуваше за тоа што не ја убедува Луна да се обиде да се помири со Слободан. Анабела се обиде да и објасни како пејачот се покажа лошо за нивното девојче и дека не може да гледа како ќерката плаче и страда со денови. Јадранка остана упорна , а бидејќи Анабела не се допушти, нејзината мајка ги прекина сите контакти со нив – вели изворот и додава …

– Сите тројца се лути и навредени. Претпоставувам дека со тек на време тие ќе ја спуштат топката и ќе се помират, но односите за сега се многу затегнати – завршува изворот.

Најнови вести

Коронавирус