сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Познати

Откриен скандал: Меган Маркл повторно е мета на удар од нејзиното семејство

Откриен скандал: Меган Маркл повторно е мета на удар од нејзиното семејство

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (38) повторно е мета на удар, но овој пат не од јавноста, туку од нејзиното семејство.

По изјавите на татко и, и полусестрата, чиишто мемоари кои ќе бидат објавени наскоро можат целосно да го урнат нејзиниот статус, сега се огласи уште еден роднина на Меган, Мајк Маркл, кој на британските таблоиди ја продаде наводната вистина за вистинското однесување на Меган.

„Тhe Sun“ го пренесе неговото гледиште за Меган и мислењето за нејзиното растење.

-Меган успеа во животот ако зборуваме за социјалниот статус и таа нè остави зад себе, така се чувствувам. Мислам дека е нормално бидејќи беше во пониска класа, така што сега конечно успеа “, рече вујкото на Меган.

-Таа е разгалена дива затоа што нејзиниот татко така ја одгледа, заклучи тој, но откри и зошто Меган имала проблем со војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

-Меган е многу детинеста. Така се однесуваше со нас и така, а така сигурно се однесува и кон кралското семејство, вели тој.

За потсетување, се пишува дека Меган е во судир со скоро целото кралско семејство, па со сопругот Хари и синот Арчи, годинашниот Божиќ ќе го слави со нејзината мајка Дорија Рагланд. Поточно, кралската двојка се определила за овој потег, бидејќи војвотката се пожалила дека тешко се справува со притисоците на славата. Исто така, ова не изненадува со оглед на тоа што Хари не е во најдобри односи со неговиот брат Вилијам.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020