среда, 30. септември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Откриен црниот план на Лука: Планирал развод уште пред бракот со Наташа, знаел како ќе ѝ го земе и последниот динар

Откриен црниот план на Лука: Планирал развод уште пред бракот со Наташа, знаел како ќе ѝ го земе и последниот динар

Адвокатот на Наташа Беквалац, Стеван Јаковлевиќ, тврди дека поранешниот кошаркар до ситница го имал испланирано разводот со пејачката уште пред тие да се земат.

За време на процесот, се открива дека Лука Лазукиќ ги чувал сите сметки од ресторани и сè што некогаш ѝ купил.

-Дефинитивно човеков влезе во брак само со една задача – да ѝ го одземе имотот на сопругата. Тој е од оние мажи што се женат само за пари. Не беше тоа искрена врска, ниту вистински брак. Човеков бил подготвен за ова, изјавил адвокатот на Наташа за српските медиуми.

Според Јаковлевиќ, Лука е под секое ниво на еден човек.

-Тој чувал и ситни сметки, од некој си цеден сок од 100 динари, а сега бара 20 милиони од разводот. Срам ми е што сум маж покрај вакви луѓе, вели Јаковлевиќ.

Коронавирус