понеделник, 27. јануари 2020. Вести денес: 161
home Познати

Откри дека болеста го променила од корен, но сега се е подобро: Самарџиќ пее македонски песни и ужива во кафеана во Охрид (ВИДЕО)

Откри дека болеста го променила од корен, но сега се е подобро: Самарџиќ пее македонски песни и ужива во кафеана во Охрид (ВИДЕО)

Познатиот српски пејач Жељко Самарџиќ овој викенд го поминува во Македонија.

Пејачот на својот Инстаграм профил се пофали дека е дел од еден отворен фестивал во Струмица, но и дека ужива во преубавиот Охрид.

Самарџиќ изгледа одлично и ги израдува фановите кои се загрижија за неговото здравје откако неодамна објави дека му е откриена болеста Хашимото која е смалена функција на штитните жлезди.

-Од моментот кога дознав за болеста како да ми се сруши светот, не ни знаев што ми е. Сега продолжувам со нормалниот живот, бидејќи редовно ја земам терапијата на секој три месеци идам на контрола и проверувам крв. Мене болеста ме промени од корен, а јас порано земав чаша ракија или вино, но сега тоа не можам да го направам, бидејќи го чувам гласот. Кога тоа ми функционира се е ОК, вели Самарџиќ за српските медиуми.

Тој во преубавиот Охрид запеа и македонска песна, но и стана да игра во преполната кафеана, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

🎶

A post shared by Željko Samardžić (@zeljko_samardzic) on