петок, 30. јули 2021. Вести денес: 24
home Познати

Откажани сите настапи на Јелена Карлеуша, пејачката со итно соопштение

Откажани сите настапи на Јелена Карлеуша, пејачката со итно соопштение

Пејачката Јелена Карлеуша (41) ги откажа сите свои настапи заради порастот на бројот заболени од коронавирус.

Пејачката ги извести своите следбеници за нејзината одлука преку својот Инстаграм, и без сомнение, разочара голем број на нејзините фанови.

– Драги мои, и покрај огромниот интерес и распродадените концерти, решив дека сè уште е најдобро за мојата публика и за мене да ги одложувам сите закажани датуми до моментот кога сите можеме безбедно да уживаме во моите песни и добра забава – напиша Јелена.

Коронавирус