петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 174
home Познати

Откако трагично загуби неколку бебиња познатата српска пејачка стана мајка- фановите се разнежнија од името на бебето (ФОТО)

Откако трагично загуби неколку бебиња познатата српска пејачка стана мајка- фановите се разнежнија од името на бебето (ФОТО)

Откако неколку пати отворено зборуваше во јавноста за болното губење на бебињата, познатата српска пејачка Слаѓа Алегро денеска роди девојче.

Породувањето на пејачката поминало во најдобар ред, а таа роди здраво девојче кое го доби романтичното име Мила.

Слаѓа се породи во Белград и одлично се чувствува, пренесуваат српските медиуми, а една од првите колешки кои и честитаа на пејачката беше Сека Алексиќ.

Најнови вести