петок, 5. март 2021. Вести денес: 142
home Познати

Откако стави силикони и ја промени фризурата, Луна Џогани повторно направи трансформација (ФОТО)

Откако стави силикони и ја промени фризурата, Луна Џогани повторно направи трансформација (ФОТО)

Ќерката на Анабела Атијас, Луна Џогани е позната по учеството во реалното шоу „ Задруга “ каде што во втората сезона ја однесе победата.

По излегувањето од „Задруга“, Луна се одлучи да инвестира во својот изглед и да направи неколку промени.

Имено, Луна ја промени тогаш својата фризуртата односно од русокоса стана бринета.Друга промена што ја направи Луна е што вгради силикони, па често во српските медиуми можеше да се видат вести за нејзините гради.

Неодамна, Џогани истакна дека и пречи што се пишува за неа и нејзините гради како да е единствена што ставила силикони.

Овие денови Џогани повторно одлучи да направи промена, односно да ја врати својата руса коса.

Пејачката на „Инстаграм стори“ објави фотографија од нејзината нова фризура која изгледа дека најмногу и се допаѓа.

Најнови вести

Коронавирус