вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 154
home Познати

Откако Синан повторно заврши во болница, ќерка му објави потресен статус: Никогаш не заминувај! (ФОТО)

Откако Синан повторно заврши во болница, ќерка му објави потресен статус: Никогаш не заминувај! (ФОТО)

Легендарниот пејач Синан Сакиќ пред два дена повторно беше примен во болница каде чека да му биде извршена операција на џигерот.

Оваа настаната ситуација семејството на пејачот тешко ја преживува, па затоа неговата ќерка секојдневно споделува статуси и фотографии посветени на нејзиниот татко, а нејзината најнова објава емотивно ги погоди неговите фанови.

-Својот живот не го сакам колку што те сакам тебе. Животот мој без тебе е само пролазен. Без тебе на мојата дланка не се гледа животот мој и затоа некогаш не оди, овие стихови од песната на Драгана Мирковиќ ги објави неговата ќерка.

 

Освен овој статус, таа објави фотографија од детските денови со нејзиниот татко, погледнете.