сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Откако си го погребаа синот, тешко се помируваат – српскиот актер има вистинска убавица покрај себе, се смее додека душата и плаче

Откако си го погребаа синот, тешко се помируваат – српскиот актер има вистинска убавица покрај себе, се смее додека душата и плаче

Сопругата на српскиот актер Жика Тодоровиќ, Ана е првата жена која го скроти некогашниот белградски фраер и заводник.

По запознавањето нивната љубов се зацврсти, а потоа истата се круниса со брак, а набрзо дојде и нивната најголема радост.

Во 2014 година по 10 години во брак тие станаа родители на момчето Дејан што за нив беше најголема животна радост. Сепак среќата не траеше долго, момчето почина ненадејно во сон кога имал само три години.

За актерот ова беше најголем животен удар, а очигледно нивната меѓусебна љубов беше нивниот најголем лек.

Денес парот си е меѓусебна поддршка еден на друг, а насмевката на нивните лица е единственото нешто што ги мотивира да продолжат понатаму во животот.

Коронавирус