четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 95
home Познати

Откако се преселија во ова луксузно здание заборавија на Белата куќа- Иванка Трамп има дом за кој сонуваат сите богаташи (ФОТО)

Откако се преселија во ова луксузно здание заборавија на Белата куќа- Иванка Трамп има дом за кој сонуваат сите богаташи (ФОТО)

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како што пренесува Си-Ен-Ен, сега ќе живеат во една од најлуксузните згради во Мајами.

Изнајмиле стан во богатиот кварт „Surfside“, а таму ќе бидат сместени додека не се изгради нивната куќа на приватниот остров Крид.

Цената која ја плаќаат за киријата засега не е позната, а според извештаите за цените за изнајмување недвижнини во тој кварт, цените се движат по околу десетина илјади долари месечно.

Доналд и Меланија Трамп исто така ќе се преселат на Флорида.

Најнови вести

Коронавирус