среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 148
home Познати

Откако се преполови, Дарко се измери на вага на пазар, еве колку тежи пејачот денес (ФОТО)

Откако се преполови, Дарко се измери на вага на пазар, еве колку тежи пејачот денес (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ буквално се преполови и тоа сите го забележаа уште одамна.

Сега направи интересна ситуација кога застана на вага, на пазар, за да провери колку килограми има.

Тој ја покажа бројката на килограми и докажа дека се уште ја одржува својата форма и линијата што ја фиксираше по многу мака, а неговата точна тежина е 87,5 килограми.

„Тоа не е многу стабилна вага … Невозможно“, извика фолкерот кога виде колку килограми тежи на вагата и многу се смееше.

Да потсетиме, пејачот претходно имаше голем проблем со вишокот килограми. Дополнително се здебели по сообраќајна несреќа. Тој направи операција на желудникот и за кратко време изгуби голем број килограми.