среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 0
home Познати

Откако се откри кога ќе се венчаат Луна и Марко, во јавноста излезе друга шокантна вест – Луна ќе се откаже од презимето Џогани ?

Откако се откри кога ќе се венчаат Луна и Марко, во јавноста излезе друга шокантна вест – Луна ќе се откаже од презимето Џогани ?

Откако медиумите добија информација за венчавката на Луна Џогани и Марко Миjковиќ, која е закажана за во март, се огласи таткото на победничката на „Задругата“, Гаги Џогани.

– Знам сè што се случува со нив, но не би сакал да зборувам за тоа – рече на почетокот, а потоа откри еден детал.

– Како татко, едвај чекам ќерка ми да се омажи и да го носи презимето на Марко. Уште од претходно ми рекоа дека Луна ќе го земе презимето Миjковиќ – изјави Гаги за српските медиуми.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија