петок, 30. септември 2022. Вести денес: 98
home Познати

Откако покажа дека болеста не и може ништо, Марина Туцаковиќ упати силна порака до сите – сепак ја спомена и смртта… (ФОТО)

Откако покажа дека болеста не и може ништо, Марина Туцаковиќ упати силна порака до сите – сепак ја спомена и смртта… (ФОТО)

Најпопуларниот тесктописец на овие простори Марина Туцаковиќ по долгата борба со ракот и силните хемотерапии конечно застана на нога.

Пред неколку дена таа присуствувала и на еден јавен настан по долгата медиумска пауза која ја имаше со години наназад.

Откако во јавноста повторно медиумите се заинтересираа за неа, таа денес се огласи на Инстаграм каде објави свој статус.

-Понекогаш малку ќе умреш, па ќе продолжиш како ништо да не се случило, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marina Tucaković (@marina.tucakovic)

По ова следуваа бројни коментари за поддршка на хитмејкерката која повторно е на нозе по болното минато и борбата со болеста.

Најнови вести

Коронавирус