сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Познати

Откако одекна веста дека е бремена од турскиот милионер се огласи и Емина: „Ќе рaѓам“ (ФОТО)

Откако одекна веста дека е бремена од турскиот милионер се огласи и Емина: „Ќе рaѓам“ (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ неодамна се смири со турскиот бизнисмен Садетин Саран, а во српските медиуми се појави и вест дека таа е бремена и тоа во четвртиот месец.

По овие информации се огласи и пејачката преку социјалните мрежи и реши да стави крај на шпекулациите.

-Не сум бремена, напиша пејачката која минатата година се разведе од музичката ѕвезда Мустафа Сандал со кого има два сина.

Сепак Емина тука не застана, додаде и нешто во свој стил.

-Но, раѓам нови песни, напиша Емина која вели дека работата во моментов и е на прво место.

Локални избори 2021