петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Познати

Откако објавија дека е мртов, Сталоне мораше да докажува дека е жив

Откако објавија дека е мртов, Сталоне мораше да докажува дека е жив

Актерот Силвестер Сталоне требаше да докаже на фановите дека тој се уште е жив откако на социјалните мрежи повторно се прошири бизарна измама, во која се вели дека популарниот Роки починал од рак на простата.

Слични лажни вести беа ставени во медиумите пред 18 месеци, а тогаш се пишуваше дека Сталоне е пронајден мртов во својот дом.

Фановите ги преплавија социјалните мрежи со пораки, во кои се вели дека Сталоне ја чувал тајната за болеста, и дека вчера ја изгуби битката со ракот.

Актерот вчера на својот Инстаграм профил објави постер за својот нов филм „Creed 2“, на кој стои со Долф Лундгрен. Тек тогаш многу фанови беа збунети.

„Слај, дали си жив? Не можам да верувам што се состојба да направат социјалните мрежи“, пишува еден фан, додека друг од Аргентина, уште во неверување, побара од Сталоне побарано да сними видео за да докаже дека е жив.

Најнови вести

Коронавирус