петок, 5. март 2021. Вести денес: 89
home Познати

Откако нејзиниот брат имаше секс сцена во познатата серија, јавноста се заинтересира и за неа: Оваа убавица е ќерката на Драган Бјелогрлиќ

Откако нејзиниот брат имаше секс сцена во познатата серија, јавноста се заинтересира и за неа: Оваа убавица е ќерката на Драган Бјелогрлиќ
ФОТО: РАС Србија/Александар Димитријевиќ

Иако нејзиниот татко е познат актер во регионот, ретко кој ја знае неа, особено таа сака да се експонира во јавноста иако е ќерка на познат актер.

Откако претходно во второто продолжение од серијата „Сенки над Балканот“ се појави и синот на актерот Драган Бјелогрлиќ, Алексеј и тоа во провокативна секс сцена, овој пат јавноста беше заинтересирана да ја запознае неговата наследничка Миа Бјелогрлиќ.

Таа ова лето наполнила 23 години, а пред неколку години таа се запиша на факултетот за политички науки.

Ќерката на Бјелогрлиќ избегнува да се појавува во јавноста, а како и нејзините врснички сака да патува, излегува и да ја следи најновата мода.

Коронавирус