петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Познати

Откако ја победи леукемијата: Синиша Михајловиќ ужива со неговата внука – го нарекоа Супермен

Откако ја победи леукемијата: Синиша Михајловиќ ужива со неговата внука – го нарекоа Супермен

Синиша Михајловиќ неодамна го заврши лекувањето во болницата во Болоња. Михајловиќ помина повеќе од еден месец во здравствена установа каде за прв пат се лекуваше од леукемија. Откако повторно ја победи болеста, тренерот на фудбалскиот тим Болоња се врати на тренинзите откако го напушти.

Сега неговата сопруга Аријана објави емотивна фотографија со нивната внука и сите ги разнежни.

Имено, Аријана на социјалните мрежи објави фотографија на која се гледа како Синиша поминува време со детети кое се роди во октомври минатата година.

„Дедо Супермен“ – стои во описот на фотографијата што ја објави сопругата на Синиша.

Тој е насмеан додека ја држи внуката во раце.

Коронавирус