среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Откако ја изгубив жена која ја сакав… Бред Пит сподели 13 совети за тоа како да ја задржиш сопствената сопруга

Откако ја изгубив жена која ја сакав… Бред Пит сподели 13 совети за тоа како да ја задржиш сопствената сопруга

По 11 години брак, популарните холивудски актери Бред Пит и Анџелина Џоли се разведоа. Јавноста се уште зборува за тоа, a еве што вели Бред Пит.

„Очигледно не сум експерт за врски. Дали би направил нешто поинаку? По губењето на жената која ја обожував, по 11 години брак, ова се моите совети за сите мажи … Еве што би направил поинаку кога би можел!

1.Грижи се секогаш за сопствената сопруга.

2.Работи на тоа да се сакаш себеси.

3. Заљубувај се во својата жена повторно и повторно.

4. Фокусирај се на она што е најдобро кај неа.

5. Не ја менувај.

6. Нејзината работа не е да те усреќи, тоа мораш сам.

7. Никогаш не ѝ викај на сопругата. Дури и ако си лут за нешто што го направила. Сепак, тоа е само твоја лутина и ничија друга.

8. Остани со неа во добро и зло.

9. Не биде постојано сериозен и тежок човек.

10. Посветувај ѝ внимание секој ден.

11. Не биди идиот!

12. Дозволете ѝ место за одмор

13. Биди ранлив пред неа. Таа е твојата жена!

Коронавирус