среда, 21. април 2021. Вести денес: 117
home Познати

Откако го уапсија Раде Шербеџија во Америка возејќи пијан откри што се случило таа ноќ- полицијата бараше глупави потези од мене

Откако го уапсија Раде Шербеџија во Америка возејќи пијан откри што се случило таа ноќ- полицијата бараше глупави потези од мене

Легендарниот актер Раде Шербеџија е уапсен во САД, откако бил фатен како вози во алкохолизирана состојба.

Иако странските медиуми пренесоа дека кај Раде Шербеџија било пронајдено и шише виски во неговиот автомобил, откриено е што, всушност, се случило таа ноќ.

Сепак, како што истакна тој, во крвта имал 0,8 промили алкохол, што е граница, но полицијата од него побарала, како што рекол глупави потези.

„Мене ме сопреа и ми измерија 0,8 промили алкохол во крвта, а тоа е границата. Но, тие бараа да направам некакви глупави потези, кои не можев да ги направам поради болки во грбот. Поради тоа ме исклучија од сообраќај“, рекол Шербеџија за српските медиуми.

Коронавирус