недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Откако го осудија, Вељко Ражнатовиќ се огласи! (ФОТО)

Откако го осудија, Вељко Ражнатовиќ се огласи! (ФОТО)

Вељко Ражнатовиќ денеска на денот на својот 22 роденден дозна дека е осуден во Основниот суд на Бањалука на парична казна поради насилничко однесување и тепачка.

Вељко и тројца негови пријатели осудени се денска поради тепачка во која е повреден Петер Золак во април 2017 година на паркинг на еден хотел во Лакташи. На Вељко, кој досега не е осудуван, изречена му е парична казна од 800 марки.

Вељко оваа информација изгледа не го погоди многу, па набрзо на својот профил на Инсатргам објави фотографија која настанала пред 22 години.

На фотографија се наоѓа Цеца која во прегратка го држи малечкиот Вељко.

Коронавирус