среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 22
home Познати

Откако драстично ослабе 70 килограми, Дарко Лазиќ сега го промени и имиџот (ФОТО)

Откако драстично ослабе 70 килограми, Дарко Лазиќ сега го промени и имиџот (ФОТО)

Популарниот пеач Дарко Лазиќ ослабе неверојатни 70 килограми, сега потполно го промени својот имиџ. Неговата мајка, Бранка Лазиќ на Инстаграм стори се пофали како изгледа сега нејзиниот син, објавувајќи негова фотографија.

Имено, Дарко се одлучил за промена на изгледот, па својата црна коса ја обоил во плава,  што во последно време многу познати личности го прават тоа.

Како што изгледа, на Лазиќ одлично му прилега новата промена, а од следбениците неговата мајка добила само комплименти за неговиот изглед.

Погледнете како изгледа Дарко со плава коса.

Најнови вести

Локални избори 2021