среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Откако дојде во Торино заборави на гаќичките – кипарската претставничка на Евровизија ќе ве расони, каде и да се појави не носи долна облека (ФОТО)

Откако дојде во Торино заборави на гаќичките – кипарската претставничка на Евровизија ќе ве расони, каде и да се појави не носи долна облека (ФОТО)

Кипарската претставничка на Евровизија Андромаха е вистинска сензација каде и да се појави во Торино каде од денеска до сабота ќе се одржува Евровизија 2022 –та година.

Во неделата додека учесниците официјално зачекореа на црвениот килим се појави и таа, но за среќа на посилниот пол, особено присутните таму, таа не носеше гаќички на себе.

Нејзиниот долг розов фустан буквално ги примами фоторепортерите и камерите, особено поради фактот што од едната страна имаше долг шлиц буквално до колковите.

Освен тоа и двете нејзини придружни вокали исто така блеснаа во ултра кратки фустани, но очигледно е дека и тие и се придружиле во не носењето на гаќички.

Дали и за време на полуфиналната вечер ќе го привлече вниманието поради својот изглед останува да видиме.

Коронавирус