вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 180
home Познати

Отако објави фотографија како лежи во болнички кревет, сега на водителот Воја Недељковиќ му е закажана операција – еве ги деталите

Отако објави фотографија како лежи во болнички кревет, сега на водителот Воја Недељковиќ му е закажана операција – еве ги деталите

Воја Недељковиќ, долгогодишниот водител на „Ѕвездите на Гранд“, го напушти Клиничкиот центар.

Водителот има камен во жолчката, а тој неодамна објави фотографија како лежи во болчинкиот кревет. Воја ја напушти болницата, а операцијата е закажана за еден месец.

Според српските медиуми, тој се чувствува добро, жолчното кесе не го боли, но воспалението мора да се смири.

Операцијата е закажана за почетокот на месец јули.

Најнови вести

Локални избори 2021