понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 178
home Познати

Ослабен по тешката борба за живот, но насмеан: Први фотографии од Дарко Лазиќ и бремената девојка

Ослабен по тешката борба за живот, но насмеан: Први фотографии од Дарко Лазиќ и бремената девојка

Пејачот Дарко Лазиќ кој доживеа тешка сообраќајна несреќа се уште оздравува во болница во Земун.

Неговата девојка која е бремена ги објави првите заеднички фотографии, на кои јасно се гледа дека Дарко минал низ тежок период и дека е многу ослабен. Сепак, има голема насмевка на лицето, а и причина за тоа.

Како што пренесуваат српските медиуми пејачот почнал да соработува со докторите за да може побрзо да излезе од болница.

Меѓутоа, пејачот деновие има голема причина за мотивација и радост. Односно неговата свршеница Марина е бремена.

Најнови вести

Коронавирус