петок, 23. јули 2021. Вести денес: 133
home Познати

Ослабе скоро 100 килограми само на еден начин – по овој метод полудеа сите, Дарко Лазиќ сега вели дека може да јаде се што ќе посака (ФОТО)

Ослабе скоро 100 килограми само на еден начин – по овој метод полудеа сите, Дарко Лазиќ сега вели дека може да јаде се што ќе посака (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ неодамна откри како успеал да ослаби дури 95 килограми. Имено неговата најголема тежина била 165 килограми, додека сега разликата е евидентна.

-Од секогаш сум бил склонет кон дебелеење. После несреќата седум месеци бев во количка и не се движев. И пред несреќата бев дебел, но никогаш сум немал повеќе од 120 килограми, вели пејачот во една своја прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Тој додава дека ослабел вкупно 95 килограми, од 165-те кои ги имал.

-Ослабев по операцијата за смалување на желудникот, а по една година веќе можам се да јадам. Но, сега проблемот е што не можам сега да јадам, ќе појадам два три залака и јас сум сит. Не можам веќе количински да јадам, изјави во една своја прилика Лазиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Инаку стеснувањето на желудникот е тренд кој го практикуваат дури и светските ѕвезди како Адел и други, а нивната трансформација е повеќе од видлива.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial)

Коронавирус