недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 35
home Познати

Ослабе 17 килограми само со оваа едноставна диета: Лепа Брена изгледа повеќе од совршено само поради овој секојдневен оброк!

Ослабе 17 килограми само со оваа едноставна диета: Лепа Брена изгледа повеќе од совршено само поради овој секојдневен оброк!

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (60) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем и како успеала да ја донесе својата линија до совршенство.

Брена за шест месеци ослабела дури 17 килограми, а потоа стана постана по своите витки и долги нозе, а како успеала во тоа раскажала во една своја прилика.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Имено тоа што ја натерало да ослабе било коментарот на еден келнер уште на почетокот на нејзината кариера: „Мислам дека ќе дојде пејачката, но дојде трафостаница“.

Таквиот коментар ја погодило пејачката ж=, но и ја мотивирало за промена. Откако брзо сфатила дека нешто се случува со нејзиното тело се решила да го доведе до совршенство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

-Наутро јадев по едно или две јајца. Гледав тоа да бидат органски јајца. За ручек обично некаква посна супа без маснотии. Во суштина тоа беше само вода во која се вареше зеленчук, тука секако беше и некое месо неизбежно за ручек, а сето тоа варено или печено, додека за вечера јадев риба со салата, или повторно некое месо, раскажа неодамна пејачката за своето искуство и диета која ја имала.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Коронавирус