недела, 5. декември 2021. Вести денес: 81
home Познати

Оскаровецот Том Хенкс позитивен на коронавирус

Оскаровецот Том Хенкс позитивен на коронавирус

Оскаровецот Том Хенкс и неговата сопруга, актерката Рита Вилсон, се позитивни на коронавирус, пренесоа британските медиуми.

Оваа информација на својот Твитер профил ја објави самиот актер.

На Хенкс и неговата сопруга им е утврдена заразата од коорнавирус додека актерот работел на новиот филм во Австралија.

Коронавирус