сабота, 10. декември 2022. Вести денес: 13
home Познати

Осамна досега необјавена фотографија на Владе Дивац и Меган Маркл

Осамна досега необјавена фотографија на Владе Дивац и Меган Маркл

Таблоидите во Велика Британија пренесуваат информација за досега необјавена фотографија на идната принцеза на Велика Британија, американската актерка Меган Меркл, со легендарниот српски кошаркар, Владе Дивац.

На шеговит начин, се потенцира дека поранешниот центар на Партизан, ЛА Лејкерс и Сакраменти секогаш бил пред своето време, па и на овој начин сликајќи се со девојката за која сите прогнозираат дека ќе биде следната лејди Дијана.

Меркл е девојка на британскиот принц Хари, чија свадба е закажана за мај годинава.

Фотографијата на Дивац со принцезата датира од 1993 година кога тој настапувал за „Лејкерси“ од Лос Анџелес, а таа имала само 12 години.

Извор: sport1.mk

Qatar 2022