петок, 29. септември 2023. Вести денес: 84
home Познати

Опсадна состојба во КБЦ Земун: Поради Дарко затворен е влезот на интензивна

Опсадна состојба во КБЦ Земун: Поради Дарко затворен е влезот на интензивна

Пејачот Дарко Лазиќ од 23 октомври се наоѓа на одделението за интензивна нега во КБЦ Земун, каде се воведени строги мерки на претпазливост.

На одделението за интензивна нега отсега е забранет влезот низ врата, туку до тој дел може да се дојде само со товарен лифт. Оваа мерка е воведена како Дарко би го имал потребниот мир.

Кај пејачот во собата може да влезат само доктори и семејството кога ќе дојде во посета, но со присуство на лекарите.

Инаку операцијата на ногата на која овие денови требаше да се подвргне Дарко е неизвесна бидејќи лекарите се загрижени поради неговата состојба.

Директорот се ооградува од било какви изјави, бидејќи тоа му го забранило семејството на Дарко.