понеделник, 24. септември 2018. Вести денес: 147
home Познати

Опра Винфри живее во рај од 90 милиони долари – ќе ви се заврти во глава кога ќе видите што се има во нејзината луксузна куќа

Опра Винфри живее во рај од 90 милиони долари – ќе ви се заврти во глава кога ќе видите што се има во нејзината луксузна куќа

Холивудските ѕвезди отсекогаш живееле на висока нога и нивните раскошни вили вредат цело богатство за кое поголемиот дел од популацијата само може да сонува, а Опра Винфри е на првото месото од славните личности кои имаат најлуксузен и најскап дом.

На листата се нашле и бројни имиња од светскиот шоу бизнис, а некои од нив  секако е и Елен Деџенерис, Порша де Роси, Рајан Сикрест…

Меѓутоа, една од најскапите вили припаѓа на славната водителка Опра Винфи, чија вредност се проценува на 85 до 90 милиони долари, погледнете.

Најнови вести